Hopp til innhold

Nettsiden bruker mørk bakgrunn og lavoppløste bilder for å spare strøm. Du kan slå av denne funksjonen. Les mer

Strømsparing

ZERO-kurs: Lær å lage utslippsfrie arrangementer

Vi viderefører nå nettverket for utslippsfrie arrangementer i ny drakt, som et ettårig grunnkurs.
1. februar 2023

I 2021 lanserte ZERO en veileder for utslippsfrie arrangement i samarbeid med JCP og Kommunikasjonsforeningen, og startet samtidig et kunnskapsnettverk med mål om å dele og utveksle kunnskap og erfaringer.

I samarbeid med JCP og Green Producers Club viderefører vi nå nettverket i ny drakt, som et ettårig grunnkurs. Vi skal fortsette å samle alle type virksomheter som ønsker å skape utslippsfrie arrangementer, og som ønsker å bruke sin innkjøpsmakt til å være en pådriver for produkter og tjenester helt uten klimagassutslipp.

Kursets innhold bygger på vår veileder og fagkunnskap, ekstern ekspertise innen ulike temaområder, i tillegg til kunnskap, tilbakemeldinger og utfordringer fra våre tidligere nettverksmedlemmer. Målet med kurset er å bygge grunnleggende kunnskap om utslipp og tiltak i arrangementsdrift, og å skape et inspirerende og lærerikt ressursnettverk og forum der deltakeres utfordringer blir sett og hørt.

Første samling blir fysisk i ZEROs lokaler med enkel servering og mingling, deretter fortsetter kurset som digitale møter.

Meld interesse innen 01.mars, her eller på e-post til vilde@zero.no.

Påmelding: Her kan du melde interesse

Kursinnhold: Se kursløype nederst på siden. Invitasjon med ytterligere informasjon blir sendt til de påmeldte

Kapasitet: Maks 20 kursdeltakere (én deltaker per virksomhet)

Har du spørsmål? Ta kontakt på vilde@zero.no

    • En fysisk og fire digitale samlinger med fokus på ulike tema innen arrangementsdrift
    • Inspirasjon, kunnskapsdeling og caser fra ZERO og partnere
    • Grunnleggende kunnskap for videre utvikling og konkrete tiltak du kan gjøre allerede i dag
    • Utveksling av utfordringer og erfaringer
    • Mars: Påvirkningskraft og mulighetsrom: Hvorfor lager vi grønnere arrangementer? Hvordan kan vi gjøre en forskjell? med ZERO og JCP
    • Mai: Transport, med ZERO og TBA
    • August: Mat og drikke, med TBA
    • Oktober: Sponsor, materiell og avfall, med ZERO og TBA
    • Desember: Samarbeidsaktører og lokaler, med ZERO og JCP
Lukk

Flere aktuelle saker

14. september 2026
Industri

ZERO samler omstillingsråd

21. august 2026
Nyheter

Nominer din bedrift til Næringslivets klimapris 2026

21. august 2026
Finans

Møt ZEROs to nye ansatte

21. august 2026
Nyheter

Nominer din kandidat til Årets lokale klimatiltak 2026

10. august 2026
Zeroakademiet

Siste samling for Zeroakademiet Midt-Norge

23. juni 2026
Transport

Klimapolitikk har gjort transporten mindre sårbar for høye drivstoffpriser